Kultůůůra a sport ve fotkách Šluknovska ;o)

Silvestrovské derby 2008 ve Šluknově

07.12.2009 14:41

Dne 31.12.2008 v 10,00 hodin jsme se sešli na místním fotbalovém stadionu ve Šluknově, kde se odehrálo tradiční silvestrovské derby Sparta versus Slávie. Za aktivní účasti příznivců těchto celků se odehrálo kvalitní utkání. Slávisté si věřili, že opět zvítězí, že je to taková nepsaná tradice fotbalového konce roku. Jenže dobře nažhavení Sparťané si také věřili, že využijí mírného oslabení soupeře, protože se L.Čurgali nemohl zúčastnit. Jeho neúčast zastoupil L.Čurgali ml..

 

LINK NA FOTKY ... ZDE

 

Jakmile hlavní arbitr pan Morkus (Slávista) písknul do píšťalky, začaly se přelévat útoky z jedné strany na druhou. Nikdo asi z 30ti diváků, kteří se v tento mrazivý den přišli podívat, se nemohl nudit. Ba naopak, každý z přihlížejících se mohl kochat nad umem a nasazením všech hráčů. Poločas skončil 4:1 pro Spartu, kdy jedinou trefu Slávistů zajistil L.Čurgali ml.. Ve druhém poločase se to trochu přiostřilo, kdy nezávislý arbitr nařídil chybnou tendenční penaltu proti Spartě za vymyšlenou ruku při přímém kopu jednoho z hráčů ve zdi. To některé tak roznítilo, že padaly i vulgární reakce na jeho osobu. Stav byl tedy 4:2. Slávistům se ještě podařilo zdramatizovat utkání na 4:3. Jenže Sparťané dvěma rychlými góly za sebou stvrdili velice zasloužené vítězství 6:3! Je pravdou, že jeden z gólů byl vlastní. Pavel Jiřena pěknou hlavičkou pod břevno nedal svému brankáři šanci. Byla to vlastně taková malá a nevinná kompenzace. Po konečném hvizdu si přeci jen podali hráči mezi sebou i s rozhodčím ruce a šlo se do kabin.

Všichni aktéři pak šli do restaurace na stadionu M.Číže. Dali si silvestrovský gulášek pana Morkuse, pil se pivní mok, při tom se povídalo a zároveň koukalo na klasické Pražské derby Sparta Slávie v televizi. Všichni měli ale na vědomí, že je před námi jarní část sezóny, která musí dopadnout o mnoho lépe než ta podzimní.

(Dušan Blanár)

Made by DušanBe ;o) © 2009 - 20?? Všechna práva bez pardónu patří MNĚ ;o)

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode