Kultůůůra a sport ve fotkách Šluknovska ;o)

Novoroční derby Slavia versus Sparta 2013

31.12.2013 16:38

Omlouvám se zprvu, za hroznou společnou fotku, to se mi stává tak jednou ... maximálně ... dvakrát do měsíce ...

V den Silvestra, před Novým rokem se setkali fandové Slavie a Sparty na stadionu S.Novotného ve Šluknově kolem 10,00 hodiny a dali si přátelský zápas, jakožto pravidelně na konci roku a již několik let nazpět. Přišlo tam víc Sparťanů než Slávistů kupodivu (je to asi tím, že se jim daří v lize).  Nestranný sudí Antonín Holešovský, toho času kapitán našeho Á-týmu, pískl do píšťalky a zápas mohl začít. Řídil zápas férově, neplácal si se sparťanama po každém jejich gólu, neotáčel fauly, nepřehlížel sporné situace. Počasí bylo nádherné, tak dorazilo hodně diváků, odvažuji si tipnout, že tak 50sátka jich byla na tuty, né-li o mnoho více. Sparta měla po celý zápas neuvěřitelný tlak a Slávie byla ráda, že i přes řízení hry na rovinu hlavního středopolního arbitra vyhrála první poločas 4:3. Kdy byla jejím tahounem, jak herně, tak i verbálně rožanská ikona Tomáš Luft.  Leč v průběhu druhého poločasu si Tomáš nešťastně natáhl jakýsi zadní sval. Druhý poločas pokračoval tlakem Sparty a brankář Pepa Pazderka (lapající za Slavii) se svoji obranou vzdoroval, však marně.  Konečné skóre se zastavilo na těsných 8:5 pro Spartu a Slavie opět, nevím jestli po třech letech za sebou, znovu kapitulovala. Můžu snad prozradit, že  nová tajná posila do našeho áčka, na jarní fotbalovou část soutěže, dala hattrick a má přezdívku Čong-li, nebo tak nějak.

Zní to jako pohádka, ale nebylo tomu tak, kdo tam byl, viděl, že investigativní náhled na relativní skutečnost není vždy pravda.